מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

לרשותכם יועצי תזונה בטלפון 039569449. כתובתנו: בתוך סימטת ברקוביץ', פינת מדרחוב רוטשילד 28, ראשון לציון (מפת הגעה+חניה).

לא נביא אני ולא בן נביא. בכל זאת קבלתי על עצמי לבצע שליחות זאת. ולהביא למענכם עבודה זאת. להחלמה ובריאות שלמה.


מספרים על הרשל'ה אשר ברוב יאושו, טיפס ועלה על גג בית הכנסת וקפץ למטה. למזלו יצא ללא פגע. אמרו בעיירה - נס. לאחר שבוע שוב קפץ מגג בית הכנסת, גם הפעם נשאר בריא ושלם. אמרו בעיירה - מיקרה. לאחר שבוע שוב קפץ מגג בית הכנסת, גם הפעם נשאר בריא ושלם. אמרו בעיירה - הרגל.


כל מי שהבריא מסרטן בדרך הטיבעית אמרו - נס. כל מי שמבריא היום מסרטן בדרך הטיבעית, אומרים - מקרה. אני מקווה שבעזרת ספר זה תהפוך ההבראה להרגל. ויותר מזה, שמירת הבריאות ומניעת הסרטן, תקבל עדיפות עליונה בציבור הרחב.


נולדתי וגם גדלתי בראשון-לציון. ליד הבית היתה לנו גינת ירק ועצי פרי, בחצר היו ברווזים אווזים ותרנגולות. בתש'ח (1948) , כאשר פרצה מלחמת השיחרור, ולאחר מכן בימי הצנע הידועים, לא היינו חסרים אוכל. באחד הימים תקפה את העופות מחלה "מיסתורית" , הברוזים התחילו לצלוע, נפלו תוך כדי הליכה או שקיבלו שיתוק ברגליים, התיישבו מבלי יכולת לזוז. מה עושים? כיצד לפתור את הבעיה? אני שקראתי הרבה ספרים, נזכר בסיפור על הרופא ההולנדי שחקר את מחלת הברי-ברי בהודו. הרופא ניסה למצוא את הגורם למחלה בין החידקים, ולא מצא דבר. הוא שם לב כי המחלה תוקפת עשירים, וגם העופות בחצר העשירים חלו בצורה דומה. המסקנה היתה כי יש משהוא במזון שמביא למחלה זאת. העניים ניזונו מתפריט שבמרכזו האורז הפשוט והבלתי מלוטש, ואילו העשירים ניזונו מאורז מלוטש היקר יותר. הוא ניסה להאכיל עופות חולים בפסולת אורז ובאורז בלתי מלוטש, והם הבריאו. לחלופין הצליח לגרום למחלה אצל עופות בריאים בחצר העניים, על ידי הזנה באורז מלוטש (אורז לבן). המסקנה היתה כי יש גורם תזונתי בקליפות האורז. גורם תזונתי זה סומן על ידו כויטמין B . אני רואה שמה שמסופר בספר קורה אצלי בחצר. היות שהברווזים ניזונו משאריות לחם לבן, או לחם "שחור" שגם הוא למעשה לחם לבן, שהם מזון חסרי ויטמינים, המסקנה היא שהם חלו במחלת הבריברי. בזמנו היה בראשון בית חרושת לבירה "נשר", אני מביא לעופות את השאריות מיצור הבירה, - שעורה שעברה תסיסה, ומאכיל אותם. הפלא ופלא תוך זמן קצר הבריאו כל העופות. אני נוכח בצורה המוחשית ביותר, שיש דבר כזה שקוראים לו ויטמינים. מאז לא חדלתי להתעניין בנושאי התזונה והבריאות. תזונה למדנו בב"ס עממי אצל הגב' הירש. אני זוכר שהייתי היחידי שקרא את ספר הלימוד "תזונתינו" על שני חלקיו.


כיצד נעשיתי צימחוני? בקירבת ביתנו, בשכונת התימנים גר לו ה"מורי" - מורה בחדר תימני. תוך כדי עיסוקו בהוראה, היו מביאים לו תרנגולת לשחיטה, הוא היה יוצא לחצר, שוחט, מקבל כמה פרוטות וחוזר ללמד. יום אחד שלחה אותי אמי אל המורי עם תרנגולת... התמונה של התנגולת המפרפרת הספיקה לי לתמיד.


בשנת 1962 קבלנו אשתי ואני את הספר: "תמיד בריא" מאת ד"ר ג'קסון, ספר זה היוה עבורנו נקודת מיפנה. מיד התחלנו לנהוג לפיו.


היה זה בשנת 1979, כאשר הוכרז על הקמת ב"ס לריפוי טבעי ע"י תנועת הצימחונים והטבעונים. אני התלהבתי מהרעיון, והייתי מהראשונים שנרשמו. כך היגעתי להיות, בוגר המחזור הראשון.
כך ניצוץ קטן בילדות, נהפך ברבות הימים ללהבה גדולה.


שלכם ד"ר גדעון לבב


ד"ר גדעון לבב - נטורולוג , תזונאי ,  PHD  בנטורופטיה


רח' בר- יוחאי 22 . ראשון- לציון, טל' 9645351 - 03

כניסה

CAPTCHA
ענה על שאלה זו
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.