מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

לרשותכם יועצי תזונה בטלפון 039569449. כתובתנו: בתוך סימטת ברקוביץ', פינת מדרחוב רוטשילד 28, ראשון לציון (מפת הגעה+חניה).

בריאותו של האדם ויכולתו להתמודד עם גורמים מחוללי מחלה תלויות לא רק במערכת חיסון, אלא גם בפעילות התקינה של הכבד. בעוד שמערכת החיסון מגינה בפני מיקרואורגניזמים הגורמים לזיהומים, פועל הכבד להגנת הגוף גם מפני נזקיהן של תרכובות רעילות. לפיכך, על מנת להבטיח סילוק יעיל של הרעלים השונים ממחזור הדם חובה לשמור ולחזק את תפקודי הכבד.


מדי שעה מסנן הכבד למעלה מליטר דם ותוך תהליך הסינון מורחקים החומרים הרעילים, מתכות כבדות, מיקרואורגניזמים פתוגניים והרעלנים שהם מייצרים, תרכובות מסרטנות וגורמים נוספים המאיימים על בריאותו התקינה של גופנו. לכבד יכולת עמידות גבוהה בפני חומרים אלו וברוב המקרים יכולתו לסנן ולטהר מגנה מפני התפתחות מחלות ומבטיחה בריאות תקינה. אולם קיימים מצבים בהם יש הכרח לשפר ולחזק את יכולת הניקוי של הכבד בהתמודדות עם מחוללי מחלה, להלן מספר מצבים המחייבים טיפול להגברת הפעילות המטהרת של הכבד:


טיפולים תרופתיים - מרבית התרופות עוברות שינויים ע"י הכבד במהלך שהייתן בגוף, לתרופות מסוימות, ולתרופות כימותרפיות במיוחד, השפעה רעילה הפוגעת בכבד ומפחיתה מתפקודו בכלל ומיכולת הטיהור שלו, בפרט.


מחלות - בזמן מחלות, גובר העומס על הכבד להרחיק הן את הגורמים הרעילים הנוצרים ע"י מחוללי המחלה, והן את תוצרי הלוואי הרעילים המצטברים כתוצאה מפעילות מערכת החיסון, או כתוצאה מהטיפול התרופתי.


עישון - למעלה מ- 400 חומרים רעילים ואף מסרטנים, נשאפים במהלך העישון. חומרים אלו מגבירים את העומס על הפעילות המטהרת של הכבד.


חשיפה לזיהום סביבתי ותעשייתי - בעיקר, זיהום האוויר, חומרי שימור וצבעי מאכל, ממסים פטרו-כימיים, חומרי הדברה ומתכות רעילות, שברובם נחשבים לחומרים מסרטנים.


 


הרפואה המשלימה, הרואה את תהליכי ההחלמה מכל מחלה כחלק מתהליך כולל של שיקום וטיהור הגוף, מייחסת לתהליך הדטוקסיפיקציה (טיהור מרעלים) ע"י הכבד, חשיבות עליונה. (ראה גם שיטת אן ויגמור). המטפלים ההוליסטיים נוהגים לכלול במרבית הטיפולים צמחים והשלמות תזונתיות המחזקים את פעילות הכבד ומגבירים את יכולתו לסלק רעלים מהגוף. כמו כן, רצוי להוסיף רמה גבוהה של נוגדי חמצון (כגון: ויטמין E, C, ביופלבנואידים, סלניום ובטא קרוטן) החיוניים להגנה בפני נזק מצטבר של רדיקלים חופשיים. (ראה הרחבה נוגדי חימצון) נ-אצטיל-ל-סיסטאין 600 n-Acetyl l-Cystein


נגזרת של חומצת אמינו ל-סיסטאין, בעלת יכולת נוגדת חימצון, החיונית לתפקוד האנזים גלוטתיון פרוקסידז (GSH). פעולת טיהור הגוף מרעלים שונים ע"י הכבד, נגזרת מיכולתו של אנזים זה לנטרל חלק ניכר מהרעלים העוברים דרך הכבד, כולל: תרופות, אלכוהול, רדיקלים חופשיים, חומרים מסרטנים הנספגים מהמזון ומהסביבה, ואף רעלנים הנוצרים ע"י מיקרו-אורגניזמים במערכת העיכול. פעילותו היעילה של האנזים מותנית בנוכחות מספקת של סלניום וחומצת אמינו סיסטאין.


אנשים החשופים לחומרים רעילים ובמיוחד אלו הנוטלים תרופות בעלות רעילות גבוהה, חייבים לחזק את מערך טיהור הרעלים שלהם ע"י צריכת נ-אצטיל ל-ציסטאין.


הנחיות: 2-3 כמוסות ביום לפני השינה, על קיבה ריקה.


 


גדילן מצוי ( Milk thistle (Silybum Marianum


הצמח וזרעיו מכילים חומר פעיל בשם סילימרין, שלו יכולת מוכחת להגן על הכבד בפני נזקים הנגרמים כתוצאה מתרופות, זיהום סביבתי וגורמים רעילים הנוצרים בגוף, בעיקר במערכת העיכול. סילימרין מונע את הרס הכבד ומייעל את פעילותו. כנוגד חמצון יעיל, מסוגל הסילימרין לנטרל נזק לכבד הנובע מפעילות הרסנית של רדיקלים חופשיים ומתופעות לוואי של תרופות. כושר הטיהור של הכבד תלוי במאגרי האנזים החשוב גלוטתיון פרוקסידז (GSH). סילימרין מסוגל לשמור על מאגר זה מפני הידלדלותו במהלך מחלות וטיפולים תרופתיים, או כתוצאה משתיית אלכוהול מרובה, ואף להעלות את רמתו ב- 35%. תרכובות הסילימרין יכולות לעודד יצירת תאי כבד חדשים במקום אלו שניזוקו ובכך להגן על הכבד ולהבריאו. לתכונה זו חשיבות עצומה במקרים של טיפולים אנטי-סרטניים שרעילותם רבה.


הנחיות: 3 כמוסות ביום אחרי הארוחות. או ללקט צמח זה בשדה. גדל באדמות כבדות.


 


 


המלצות נוספות:


ליפוטרופיק - תכשיר המכיל : כולין , מתיונין ואינוזיטול. הפורמולה מסייעת לסילוק שומנים מהדם, לטיהור הכבד מחומרים מזיקים ולניטרול נזקים לכבד הנגרמים בשל תופעות לוואי של טיפולים תרופתיים.


שן הארי - אחד מהצמחים היעילים לטיהור הגוף: משפר זרימת מיצי המרה, מגביר את פעילות הניקוי של הכבד ובעל השפעה משתנת קלה. בעל ערך רב במחלות כבד כולל שחמת הכבד והצטברות אבני מרה.


תוספת ירוקים: עשב חיטה, עשב שעורה, אצות ספירולינה וכלורלה, וצמחים ירוקים אחרים - נמצאים ב"מזון ירוק" Green - תוספת תזונתית המכילה תערובת צמחים. מכילה ריכוז גבוה של כלורופיל, המסייע בניקוי הגוף והכבד ומספקת, נוגדי החימצון, לפעילות הכבד ולחיזוק כללי של הגוף.


קרניטין - חומצת אמינו דמויית ויטמין המקדמת המרה של שומן לאנרגיה. קרניטין חיוני למניעת נזק חריף לכבד עקב צריכת יתר של מזון מעובד עתיר שומנים רווים ושתייה מופרזת של אלכוהול. מחקרים הוכיחו שצריכת אלכוהול, שימוש בתרופות מסוימות ונוכחות של כימיקאלים שונים, מפחיתה את מאגרי הקרניטין בגוף.המלצות תזונתיות:


רצוי להרבות באכילת מזון עתיר סיבים, בעיקר המסיסים במים, כמו סיבי פסיליום או שיבולת שועל. סיבים אלו סופחים חומרים מזיקים ממערכת העיכול, מונעים את ספיגתם מחדש ומפחיתים את העומס על הכבד.


מומלץ להקפיד על תזונה הדלה בשומנים מן החי (רוויים) משום שהיא מפחיתה את הנזקים לגוף בכלל ולכבד, האחראי על ויסות חילוף החומרים, בפרט.


יש להעדיף דיאטה עתירת פירות וירקות ולהמעיט בצריכת מוצרים מן החי.


מומלץ להרבות בשתייה.


 

כניסה

CAPTCHA
ענה על שאלה זו
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.