מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

לרשותכם יועצי תזונה בטלפון 039569449. כתובתנו: בתוך סימטת ברקוביץ', פינת מדרחוב רוטשילד 28, ראשון לציון (מפת הגעה+חניה).

תנור מיקרוגל, בהנחה שאין דליפה בגלל דלת עקומה או שבורה, אינו מהווה סכנת קרינה. נשאלת השאלה: מה מידת הנזק שבישול זה גורם למזון, ואם נזק זה יותר או פחות מבישול בסיר רגיל?

תשובה: כל בישול מפחית מהערך הביולוגי של המזון. מידת הנזק תלויה: בטמפרטורה, במשך הבישול, סוג המזון, סוג הנוזלים והתוספות. אין ספק כי הבישול במיקרוגל יגרום נזק רב יותר. לכן רצוי לוותר או לצמצם סוג בישול זה.

כלל ראשון, בשלו רק במיכלי זכוכית או קרמיקה. תעשיית האוכל המוכן מציעה לנו אוכל מוכן במיכלי פלסטיק או אלומיניום. חימום פלסטיק גורם להפרשת מולקולות זרות לתוך המזון. חובה להסיר את אריזת הפלסטיק לפני החימום. האלומיניום גם הוא מפריש תרכובות אל המזון.

כלל שני, לקצר בבישול ככל האפשר. בישול ארוך, במיוחד מזון חלבוני, משנה את המיבנה הכימי של המולקולות.

שים לב! המולקולות של: החלבון, העמילן והשומן, עוברות שנויים שהם לרעתך, בנוסף לפגיעה בויטמינים. לכן רצויי לצמצם את חלקו של המזון המבושל, ולהגדיל את חלקו של המזון החי.

כניסה

CAPTCHA
ענה על שאלה זו
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.