מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

לרשותכם יועצי תזונה בטלפון 039569449. כתובתנו: בתוך סימטת ברקוביץ', פינת מדרחוב רוטשילד 28, ראשון לציון (מפת הגעה+חניה).

1. יש להימנע מקפה ! עבור לתחליף. במיוחד אסור לשתות קפה על קיבה ריקה! יש להימנע גם מתה רגיל, או קקאו. קופאין (קפה), תאופילין (תה), תאוברומין (קקאו) מגבירים החומציות בגוף (המבנה הכימי דומה לחומצת שתן-URIC ACID ) . בניסיונות על חולדות זכרים, גרם התאוברומין לפגיעה בהתפתחות תאי הזרע, וחיזוק השפעתם של חומרים מסרטנים על הד.נ.א. - החומר התורשתי.

2. יש להימנע ממזונות תעשייתיים המכילים: צבעים חומרים משמרים, כימיקלים נותני טעם-כגון מונוסודיום גלוטומט, חומרים מייצבים, חומרים משפרי מראה, חומרים נותני ריח .

3. יש להימנע ממשקאות חריפים קלים ומוגזים.

4. יש להימנע ממזונות מזוקקים: קמח לבן ,סוכר לבן, אורז לבן, מרגרינה, שמן מזוקק, ומוצריהם!

5. יש למעט או להימנע מסוכרים מרוכזים כגון: דבש , סוכר חום, ריבה.

6. יש להימנע ממלח! אפשר להשתמש בתחליפים:-מלח אשלגני, אצות ים טחונות.

7. פירות וירקות -רצויים אורגנים- (ללא ריסוסים וזבלים כימיים). לאכול יותר ירקות מאשר פירות.

ירקות ממשפחת הסולניים: עגבניה, פלפל, חציל, תפוח אדמה. -למעט או לוותר ולא לאכול. נמצאו בהם הרעלים: סולנין ושקונין. בניסוי על בעלי חיים, מצאו שרעלים אלה פוגעים בהיתפתחות נורמלית של עוברים. יש גם אלרגים לירקות אלה.

בתפוח אדמה מתרכז הרעל באזור הנביטה, במיוחד ריכוזו עולה לרמה מסוכנת בתפ"א שנחשפו לשמש ונעשו ירוקים, גם טעמם נעשה מר. לפיכך יש לאכול תפ"א בהיר ולא ישן ונובט. אין להרבות בירק הסלרי, אספסת,

8. יש לאכול שמן מכבישה קרה בלבד כגון: שמן זית, שמן שומשום-או טחינה, אבוקדו, "גרעינעוז", שקדיה, פשתה טחונה.

9. יש להימנע משמן: מבושל, מטוגן, אפוי, שמנים מוקשים-מרגרינה. (קיים ממרח לציטין כ תחליף ).

דיאטה נטולת שומנים רווים! להמנע ממזונות המכילים : שמנים מוקשים = מרגרינה, שמנת צמחית, גלידה, קוקוס, שמנים מהחי = חמאה, שמנת, שומן בשר, ביצים, - זה מחייב תזונה צימחונית.

10. יש להימנע מקליה של גרעינים אגוזים שקדים וכו'. גבינה צהובה ושמן ישן -מעופש. (מחומצן).

11. יש לשמור שמן סגור ובקירור! תוספת ויטמין E משפרת עמידות השמן נגד החימצון. (לפתוח 3-2 כמוסות ולסחוט לתוך השמן)

12 . כלי בישול. כלי זכוכית לבישול ואפיה הם הטובים ביותר. כלי אמייל או קרמיקה המיועדים לבישול גם הם מעולים. כלי פלדת אל חלד (-נירוסטה), במקום שלישי . באלו אין לבשל או לאחסן מזון חמוץ או חריף, בהיותם תוקפים את המתכת המכילה: ניקל, ונדיום, ברזל. כלי אלומיניום אסורים בשימוש, כי האלומיניום המופרש מהם פוגע במיוחד בכליות ובמוח (אלצהיימר).

כניסה

CAPTCHA
ענה על שאלה זו
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.